Re: [DX] Tämmöinen pikku antenni/RNASG
[Date Prev][Date Next][Thread Prev][Thread Next][Date Index][Thread Index]

Re: [DX] Tämmöinen pikku antenni/RNASG



Kiitos informatiivisesta kommentistasi, SEH.

Tuo kuvan kuori tuli runsaan oheismateriaalin mukana, vuonna 1992. Pohdiskelin tuolloin, oliko kuori vain ystävällisyyden vuoksi taiteiltu vaiko originaalistikin vuodelta 1979, ylijäämää.


73s de IS



At 10:43 6.6.2013, you wrote:
LRA36-vastauksesi kuori kiinnostaa Antarktis-filatelistina. Ei välttämättä ihan uniikki, mutta päiväykseltään melko aikainen. Oliko vastaus tuon kuoren sisällä vai oliko kuori erikseen qsl:n oheisena? Jos oheisena, oliko niitä useampia?

Argentinallahan on monia tutkimusasemia Antarktiksella, kuoresi leima on Belgrano-aseman kakkosversiosta, joka käynnistyi vuosien 1979-80 vaihteessa. Leimojen muoto vaihtelee eri asemilla ja eri aikoina. Sen sijaan LRA36 sijaitsee Argentinan suurimman aseman Bahia Esperanzan yhteydessä.Â

Omassa vastauksessani vuodelta 2003 on vain ulkokuorella Esperanzan leima, ei mitään lisukkeita, mutta hyvin täydellinen verfioiva kirjekaavake. Olen esittänyt sen jopa filatelisessa näyttelyssä.Â

73 de SEH Â


___________________________________________________________________________________
DX mailing list
DX@xxxxxxxxxxxxxxxx
http://montreal.kotalampi.com/mailman/listinfo/dx
_______________________________________________

THE INFORMATION IN THIS ARTICLE IS FREE. It may be copied, distributed
and/or modified under the conditions set down in the Design Science License
published by Michael Stutz at http://www.gnu.org/licenses/dsl.html