Moi, SDXL:n sivuilla (liekö ollut Facebook, jota olen katsonut?) on ollut ihan hyvää keskustelua, kun olen joskus sinne vilkaissut.
Tästä keskustelusta- itse seuraisin hallituksen edustajina keskustelua- siihen itse osallistumatta, jotta saisin kuvan, mitä mieltä asioista ollaan ja tekisin sen jälkeen päätökset asiasta (siis tietenkin koko hallituksen voimin), niin että päätös edistäisi mahdollisimman paljon jäsenistön mielihyvää ja toisaalta samalla liiton ja kuuntelun parasta.
Hyvän hallituksen toimintatapoihin myös kuuluu, että se kykenee tekemään vaikka ihan koko hallituksenkin mielestä v-mäisen tyypin ehdotuksesta (=lienen siis minä).
Oikeasti ihmettelen edelleen, miksi asia on niin vaikea päättää, jos nuo kirkonmenoasemat taas oli niin "piece of cake"
Ja osallistukaa nyt minun puolestani vaikka kaikki keskusteluun- itseltäni on päivän viimeinen
T: Alpo
----Alkuperäinen viesti----
Lähettäjä: is.sit@xxxxxxxxxx
Päivämäärä: 25.3.2015 20:02
Vastaanottaja: "Suomalaisten DX-lista"<dx@xxxxxxxxxxxxxxxx>
Aihe: Re: [DX] pientä teksikorjausta: Pistelaskentau udistu sehdotus
Kommentoin itseäni:
At 17:28 25.3.2015, iha ite kirijotin:
Mikäs tuon SDXL:n yahoo-listan osoite ja, tai tilausosoite on? Vosiko joku ystävälisesti meilata tänne subcsribe-meiliosoitteen?
Alpo Heinonen
Vaaranlaita 5 A4
FI-96440 ROVANIEMI
FINLAND
___________________________________________________________________________________ DX mailing list DX@xxxxxxxxxxxxxxxx http://montreal.kotalampi.com/mailman/listinfo/dx _______________________________________________ THE INFORMATION IN THIS ARTICLE IS FREE. It may be copied, distributed and/or modified under the conditions set down in the Design Science License published by Michael Stutz at http://www.gnu.org/licenses/dsl.html