Re: [DX] : Kimpparaportointi, kylmäkallet sun muut
[Date Prev][Date Next][Thread Prev][Thread Next][Date Index][Thread Index]

Re: [DX] : Kimpparaportointi, kylmäkallet sun muut



Hei, hienoa, että SDXL:n jäsenillä ei ole suurempia ongelmia nyky-Suomessa kuin kuunteluun-raportointiin ja pistelaskuun liittyviä... Ja kiva, että jotkut voi vielä rehvastella tuloksillakin- Itselläni tätä mahdollisuutta ei ole- ei ole halujakaan siihen- ja muistetaan että olen "pessimismin" tyyssijasta kotoisin- puolangan ihanista vaaramaisemista- tavataanko pessimismipäivillä Puolangalla? Sinne voisi järjestää SDXL:n kesäkokouksen ja puida lopultakin unholaan kaikki ongelmat. Kyllä 3:ssa päivässä DX-ongelmat pitäisi saada käytyä läpi. Tai sitten kyse on heikosta työn organisoinnista, jolloin pitäisi pistää päitä pölökylle.
 
Puolangan kunnanjohtajana vaikuttaa muuten dx-kuuntelija (entinen ainakin), joten siksikin....
 
Olen jo hieman kyllästynyt tämän asian puimiseen tällä foorumilla... Keskustelu kun ei tunnu kehittyvän lähtöasetelmistaan yhtään mihinkään.
 
Terveisin,
AHE 5750-Alpo Heinonen
henkisesti puolankalainen ja kainuulainen (vaikkakin kunnallisen itsenäisyyden vaalija- ei maakunnan kuntarosvouksen kannattaja)

___________________________________________________________________________________
Tilaa WRTH 2011 nyt:
http://www.hard-core-dx.com/redirect2.php?id=wrth2011
-----------------------------------------------------------------
DX mailing list
DX@xxxxxxxxxxxxxxxx
http://montreal.kotalampi.com/mailman/listinfo/dx
_______________________________________________

THE INFORMATION IN THIS ARTICLE IS FREE. It may be copied, distributed
and/or modified under the conditions set down in the Design Science License
published by Michael Stutz at http://www.gnu.org/licenses/dsl.html